TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, Liderliğini Koruyor

António Félix da Costa, Porsche 99X Electric’in direksiyonunda Brezilya’da dördüncü olarak podyumu kıl payı kaçırdı.

Haydarabad ve Cape Town’daki yarışların ardından Brezilya finans merkezi, 2023 Formula E takvimindeki üçüncü yeni mekan oldu. Karakteristik uzun düzlüklere sahip São Paulo Street Circuit’te taraftarlar, sollama hareketleri ve rüzgarlı düellolarla dolu bir yarış izledi. TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, bu sezon şimdiye kadar üç yarış zaferi elde ettikten sonra, güçlü bir ekip çalışması ile metropolde etkileyici bir performans sergiledi.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda Pascal Wehrlein, São Paulo’dan eli boş ayrılan Porsche müşteri ekibi Avalanche Andretti’den Jake Dennis’in (GBR) 86 puan önünde lider durumda. António Félix da Costa beşinci sırada. TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, takım klasmanında Envision Racing’in 41 puan önünde 144 puanla lider durumda. André Lotterer (GER) on ikinci sırada bitirdikten sonra, Avalanche Andretti beşinci sırada yer alıyor.

TAG Heuer Porsche Formula E Takımı

António Félix da Costa, Porsche fabrika sürücüsü (#13):

“Bizim için iyi puanlar aldığımız çok olumlu bir gündü. Elemelerimden çok mutluydum. Nereden geldiğimizi düşünürsek, bu ileriye doğru büyük bir adımdı. Sıralama turlarına bu kadar enerji harcamaya kesinlikle değdi. Yarışta iyi bir stratejimiz vardı. Ne yazık ki bir hata yaptım, kısa yoldan gitmek zorunda kaldım ve sonuç olarak birkaç pozisyon kaybettim. Sonuçta, bu bize podyumda bitirmeye mal oldu.”

Pascal Wehrlein, Porsche fabrika sürücüsü (#94):

“Zorlu bir sıralama turunun ardından, hasar kontrolü söz konusuydu. P18’den P7’ye yükselmek ve önemli puanlar almak, mutlu olabileceğimiz bir şey. Ancak, bugün daha fazlası mümkün olabilirdi. Sıralamalarda daha iyi olsaydık, yarış da daha kolay olabilirdi. En azından sürücü ve takım sıralamasında liderliğimizi genişlettik. Yarıştan yarışa gelişmeye devam etmek için çok çalışıyoruz.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: