DS Automobiles: Pole Pozisyonu ve Daha Fazlası

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda Sao Paulo sokak pistinde Brezilya’ya yapılan ilk ziyaretin muhteşem bir gösteri olduğu kanıtlandı.

35 santigrat dereceyi aşan sıcaklıklara sahip kavurucu koşullarda, Jean-Éric Vergne ve Stoffel Vandoorne, iki güvenlik aracı periyoduyla damgasını vuran bir yarışın ardından sırasıyla beşinci ve altıncı oldular.

Dünya şampiyonu, başından itibaren mükemmel bir pol pozisyonuyla formuna geri döndüğünü doğruladı: Formula E’de çoğu zaman olduğu gibi, poleman yarışta her zaman bir avantaja sahip değildir, özellikle de hava akımının arkadakilerin liderin arkasına geçerek enerji tasarrufu yapmasına izin verdiği bu hızlı pistte.

Stoffel yarışın ilk yarısında öndeydi ve bu nedenle rakiplerinden biraz daha fazla enerji tüketti. Bu noktadan sonra, son şampiyon kapanış etaplarında enerji tasarrufu yapmak zorunda kaldı ve bu nedenle bitişi yapabilmek için altıncı sıraya geriledi.

Jean-Éric Vergne, gridde yedinci sıradan başlayarak sürekli ilk beşte mücadele ediyordu ve her zamanki gibi masada hiçbir şey bırakmadı. Fransız, beşinci bitirerek değerli şampiyonluk puanları aldı.

Altı yarışın ardından DS PENSKE takımı, takımlar klasmanında dördüncü sıraya geri dönmek için bu çifte puanı en iyi şekilde değerlendirdi; geçici podyumdan sadece bir puan uzakta. Dört hafta içinde ABB FIA Formula E şampiyonası, 22-23 Nisan tarihlerinde Berlin-Tempelhof havaalanında yapılacak çift yarışla Almanya’daki sezon ortası noktasına ulaşacak: sürücüler ve takımlar tarafından iyi bilinen bir pist.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: