2023 Avustralya Grand Prix – Cuma

Melbourne’de serin ve nemli bir Cuma, kesintiye uğrayan antrenman günü.

Turlar, her iki Serbest Antrenman seansında da sınırlıydı; 1. antrenman antrenmanı iki kırmızı bayrak periyoduyla kesintiye uğradı ve 2. antrenman antrenmanına 15 dakika kala yağmur yağdı.

  • antrenmanındaki kuru zeminde Lewis, P2 seansını bitirirken tek turluk tempoya odaklandı. Orta lastikte uzun yol performansına geçmeden önce yumuşak lastikte birkaç tur tamamlayan George, 9. sırada bitirdi.
  • antrenman seansının ortasındaki sağanak yağmur, sert lastik üzerinde ilk sürüşe son verdi. Uygun pist koşullarını bekledikten sonra, her iki sürücü de ara lastikte birkaç tur tamamladı. Lewis, P13, George P4 ile bitirdi.
Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Australien 2023. Lewis HamiltonFormula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, 2023 Australian GP. Lewis Hamilton

Lewis Hamilton
Bu sabah iyiydi, ama bu öğleden sonra o kadar iyi değildi. 1. antrenman seansından sonra pek işe yaramayan bazı değişiklikler yaptık ve bu akşam geri dönmeye çalışacağız. 2. antrenman seansında da yağmur yağdı, bu yüzden seansların en iyisi değildi. Bu karışık koşullarda çok fazla şey öğrenme eğiliminde değilsiniz. Daha çok arabayı güvende tutmakla ilgili.

Bu sabah gördüğümüz gibi, burada trafik her zaman bir sorundur. Herkesin 1. antrenman seansında GPS ile ilgili sorunları oldu, umarım bu bir daha olmaz ve birbirimizin yoluna çıkmayız. Yarın Red Bulls’a karşı yarışmayacağız. Yine de olabildiğince yükseğe çıkmaya çalışacağız; Suudi Arabistan’daki son yarışa benzer bir tempomuz olduğunu düşünüyorum.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Australien 2023. Lewis HamiltonFormula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, 2023 Australian GP. Lewis Hamilton

George Russel
Genel olarak, bir gün çok kötü değildi. Cuma günleri araçla güzel adımlar atıyoruz. Hafta sonu ilerledikçe birkaç şeyi değiştiriyoruz. Aracın daha iyi hissettirdiğini ve ekip olarak buna katkıda bulunduğumuzu bilmek sürücü koltuğundan oldukça tatmin edici.

Antrenman seansı yağmur nedeniyle herkes için sinir bozucuydu. Yine de 1. antrenman seansından bir adım ileriye gittiğimiz için bizim için makul bir seanstı. Bakalım yarın hava durumu ne getirecek. Yağmur bugün oldukça ani yağdı ve yarın biraz yağabilir, bu yüzden olayların renklenmesinden mutlu olurum.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Australien 2023. George RussellFormula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, 2023 Australian GP. George Russell

Asfaltta yarıştan yarışa farklılık, araba ve onu kullanma hissi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Cidde ve Melbourne benzer asfalta sahip, böylece lastikleri gerçekten zorlayabilirsiniz. Eşsiz olan çok sayıda itme turu yapabilirsiniz; Sıralamalarda çok tur atacağız. Bu normdan farklı, bu yüzden heyecan verici olabilir. Gelecekteki yarışlarda daha fazla performansımız olacağını biliyoruz, ancak bu hafta sonu şansımızı en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Arabanın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: