Oracle Red Bull 2023 Avustralya Grand Prix – Cumartesi

Cumartesi günü parkurdan görüntüler ve alıntılar.

MAX VERSTAPPEN, P: 1

“Genel olarak oldukça iyi bir sıralama turuydu. Bu hafta sonu lastikleri hemen zorlamak için iyi bir aralıkta tutmak zordu, ancak Q3’te her şey yoluna girdi ve son turlar iyiydi. Avustralya’da pol pozisyonunda olduğum için çok mutluyum. Yarını sabırsızlıkla bekliyorum, ilginç bir yarış olacağı kesin. Temiz bir başlangıca ihtiyacımız var ve bundan sonra umarım iyi bir iş çıkarabiliriz. Daha önce burada podyuma çıktım ama bu sefer farklı bir adımda olmak istiyorum.”

SERGIO PEREZ, P: 20

“Bugün unutulacak bir gündü. Temeline inmeye çalıştığımız teknik bir sorunumuz var, bu sabah aynı sorunu yaşadık ve düzelttiğimizi düşündük, ancak frene basar basmaz bunu yapmadığımız belli oldu. Bugün olanlar çok talihsiz ama takım olarak yarınki yarıştan önce bunu düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Geçilmesi zor bir pistte zor olacak ama takım için iyi puanlar almak için elimden geleni yapacağım ve bizi iyi bir konuma getirmek için çok çalışacağım.”

CHRISTIAN HORNER, CEO ve Takım Patronu:

“Max sıralama turlarında olağanüstü bir iş çıkardı, özellikle bu koşullarda ve bu pistte. Bugünkü stratejimiz biraz farklıydı, inşa ve itme turları yapmıyorduk, bu yüzden her şey optimum turu elde etmek, lastiklere ihtiyaç duyduğu sıcaklığı sağlamak ve ardından mükemmel bir şekilde yönettiği turu tamamlamaktı. Orada Max’le birlikte olmaması Checo için büyük bir hayal kırıklığı. Sıralama turlarındaki ilk turunda kilitlenmesine bir motor ayarı sorununun katkıda bulunduğundan şüpheleniyoruz, ancak açık bir şekilde analiz etmek ve bir sorun varsa yarın için çözüldüğünden emin olmak için tüm verilere ihtiyacımız var. Bu hem kendisi hem de takım için inanılmaz derecede sinir bozucu ama harika bir yarışçı olduğunu kanıtladı ve biz de yarışta elimizden geldiğince ilerleme kaydetmeye çalışacağız.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: