2023 Avustralya Grand Prix – Pazar

Melbourne’de çılgın bir öğleden sonra, yarış üç kırmızı bayrak, yeni bir F1 rekoru, bir Güvenlik Aracı ve bir Sanal Güvenlik Aracı ile kesintiye uğradı.

George, Güvenlik Aracı ardında 7. turda liderliği geride bıraktı; kırmızı bayrak, stratejisini oluşturmasına rağmen bir tur sonra atıldı. Bu nedenle Lewis, kırmızı bayrak altında sert lastiğe geçiş yaparak sonraki ayakta startı aldı.

İkinci bir kırmızı bayrak, bir başka statik başlangıca yol açtı. Lewis beladan uzak durdu ve çarpışma dolu bir startın ardından üçüncü bir kırmızı bayrak çekildi. Hareketli başlatma prosedürüne rağmen damalı bayrağı ikinci sırada aldı.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Australien 2023. George Russell Formula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, 2023 Australian GP. George Russell

Lewis Hamilton
Bugün podyuma çıkmak inanılmaz; Bu hafta sonu kesinlikle ikinci olmayı beklemiyordum, bu yüzden çok minnettarım. Performansımızın düşük olduğunu düşünürsek, sezonun bu noktasında Aston Martins ile mücadele etmek bizim için harika. Sadece savaşmaya devam etmeliyiz. Fabrikadaki tüm insanlara çok teşekkür ederim. Bu açığı kapatabiliriz; zor olacak ama imkansız değil.

Bugün George için çok şanssızdı. Güvenilirliğimiz genel olarak oldukça iyiydi, bu talihsiz bir durumdu. Son olarak, Melbourne ve Avustralya’daki herkese kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. Burada en iyi haftayı geçirdim ve bu kasaba harika bir gösteri sergilemeye devam ediyor.

George Russel
Bu hafta sonu her şeyi doğru yaptık. Dün ve bugün harika bir sıralama turu geçirdik, başlangıç mükemmeldi. İlk bölümü iyi yönettik ve çok daha fazla uzatabilirdim. Üç gün boyunca da arabada kendimi rahat ve güçlü hissettim. Bugün zafer için savaşmamamız için hiçbir neden göremiyorum, bu yüzden hayal kırıklığı yarattı. Yüksek hızlı 10. virajdan gelir gelmez bir şeylerin hareket ettiğini hissettim. Üç viraj sonra durduruldum. Senin günün olmadığında, senin günün değil.

Red Bull’u yakalamak için daha yapacak çok işimiz var ama bu hafta sonundan olumlu şeyler alabiliriz. Piste her çıktığımızda daha fazlasını yapamazdık. Her şeyi maksimize ettik ve yaptığımız işle gurur duyuyorum.

Formel 1 – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, Großer Preis von Australien 2023. Lewis Hamilton George Russell Formula One – Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team, 2023 Australian GP. Lewis Hamilton George Russell

Toto Wolff, Takım Patronu ve CEO
Bugün güçlü bir tempomuz vardı ve Aston Martin ve Ferrari ile gerçekten yakındı. Bu bizim için iyi bir haber ve bence bu hafta sonu hem tek turda hem de yarış temposunda bir adım ileri gittik. Elimizdekileri maksimuma çıkardık ve şimdi verileri taramamız ve araba hakkında bilgi edinmeye devam etmemiz gerekiyor. Bu, yükseltme paketlerinin geliştirilmesine yardımcı ve liderlere daha sık meydan okumanın anahtarı olacak.

George için talihsiz bir durumdu; liderken harika bir şekilde durdu ve sert lastiğe geçti. Bu kesinlikle doğru karardı. Kırmızı bayrakta yarışı artık o kadar iyi değildi. Yine de cepheye gidebilirdi, bu yüzden bir Güç Ünitesi arızası yaşadığı için talihsizdi.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: