Cem Bölükbaşı Super Formula’da

Cem Bölükbaşı, yeni sezonda Formula 1’e en yakın seri olarak kabul edilen Super Formula’da yarışmaya hazırlanıyor.

Cumartesi ve pazar günleri iki farklı yarış gerçekleştirilecek

Cem Bölükbaşı’nın TGM Grand Prix aracıyla Japonya’da yer alan Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde mücadele edeceği sezonun açılış yarışı 8 Nisan Cumartesi günü koşulacak. Buna ek olarak hemen ertesi gün de sezonun ikinci yarışı gerçekleştirilecek.

Ana sponsorları Borusan Otomotiv, ZES, Kuzu Grup ve TEM Agency’nin yanı sıra CK Architecture, Gentaş Kimya, Neogen ve Çınar Rugs desteğiyle Super Formula’da yer alan milli sporcuyu Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Pilotlar cuma günü antrenman seansına çıkacak

Pilotlar piste ilk olarak 7 Nisan Cuma günü TSİ 07.40 – 09.10’da yapılacak antrenman seansıyla çıkacak. 8 Nisan Cumartesi günü TSİ ile 03.20 başlayacak ve 3 turdan oluşan sıralama seansının ardından yine TSİ ile 08.15’te büyük yarış gerçekleştirilecek.

Sezonun ikinci raundu ise 9 Nisan Pazar günü, yine Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenecek. Pilotlar TSİ ile 03.00’da başlayacak sıralama turlarının ardından saat 08.30’da tekrar piste çıkarak damalı bayrağı ilk gören olmak için yarışacaklar.

Bölükbaşı’nın aracında #PrayForTürkiye logosu yerini koruyor

Super Formula serisinde 55 numaralı TGM Grand Prix takımıyla yarışacak Cem Bölükbaşı’nın aracında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden etkilenenleri anmak için #PrayForTürkiye logosu da bulunuyor. Bölükbaşı, ilk olarak bu logoyu geçtiğimiz haftalarda düzenlenen 2023 sezonu resmi testlerinde kullanmıştı.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: