Porsche, Sürücüler ve Takımlar Sıralamasında Lider

Berlin’deki Formula E yarışında Porsche, Pazar günü koşulan ikinci yarışta takım ve sürücüler sıralamasındaki liderliğini korudu.

Porsche müşteri ekibi Avalanche Andretti için her sezon Formula E’ye ev sahipliği yapan Berlin gezisi buna değerdi. Meksika’daki açılış turunun galibi Jake Dennis (GBR), Porsche 99X Electric ile ikinci sırayı alırken, takım arkadaşı André Lotterer (GER) 21. sırada bitirdi.

16 yarışın sekizinden sonra Pascal Wehrlein, sezonun ilk yarısının ardından 100 puanla ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda sürücüler şampiyonasında liderliğini sürdürüyor ve onu Nick Cassidy (NZL/96) ve Jean-Éric Vergne (FRA/FRA/) izliyor. 81). Jake Dennis 80 puanla dördüncü, António Félix da Costa ise 68 puanla altıncı sırada yer alıyor. TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, takımlar klasmanında Envision Racing’in (153) 168 puan önünde liderliğini koruyor. Avalanche Andretti 103 puanla beşinci sırada yer alıyor.

Yarış 8
Sıralama turlarında bir önceki güne göre iyileşen performansın ardından Pascal Wehrlein, P6’da P10’da António Félix da Costa ile gridde yer aldı. TAG Heuer Porsche Formula E Takımı sürücüleri, yarışın ilk yarısında iki kez Saldırı Modu’nu etkinleştirdi ve lider grup arasında yer almak için istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydetti. Çift, birkaç tur boyunca önde Pascal Wehrlein ile sahaya öncülük etti. Zirvede çok sayıda değişikliğin görüldüğü yarışın son etabında, podyumda bitirme umutlarını yitirdiler ancak yine de kendileri ve takım için değerli şampiyonluk puanları aldılar.

Florian Modlinger, Fabrika Motor Sporları Formula E Direktörü:

“Berlin’deki ev yarışlarımız sezonun ilk yarısını çok başarılı bir şekilde sonlandırdı. Çok çeşitli pistlerde rekabetçi olduğumuzun altını çizdik. Bu yarışta Pascal ve António, ilk turlarda bazı harika sollama hareketleriyle ilk üçe girme mücadelesi verdi ve hatta bazen yarışı yönetti. Diğer araçlarla yapılan düellolarda daha sonra konumlarını kaybettiler. Sonunda yarış o kadar hızlı oldu ki, onu geçmek çok riskli olurdu. Yine de şampiyonluk yolunda değerli puanlar kazandık. Her iki klasmanda da lider durumdayız ve şimdi sezonun ikinci yarısında evimize güçlü sonuçlar getirmeye odaklanacağız.”

António Félix da Costa, (#13):

“Takım olarak bizim için harika bir yarıştı. Büyük ilerleme kaydettik ve zaman zaman her iki arabayla da sahaya liderlik ettik. Son on veya on iki turda bazı talihsiz kararlar aldık ve bu da bize pozisyon kaybettirdi. Rakiplerimizden daha fazla enerjiye sahip olmamıza rağmen, bir noktada tekrar saldırmak için çok geçti. Biraz hayal kırıklığı yarattı ama yarışta ne kadar iyi olduğumuzu gösterdik. Şimdi sıralama turlarında biraz daha gelişmemiz gerekiyor ve sonra olmak istediğimiz yerde olacağız.”

Pascal Wehrlein, Porsche fabrika sürücüsü (#94):

“Sezonun ikinci yarısına sürücü sıralamasında lider olarak girmekten memnunum. Bu, Berlin’den aldığımız olumlu bir şey. Aksi takdirde, bugün kaçırılan fırsatlar yarışıydı. Bizim için kesinlikle daha fazlası mümkün olurdu. Pistteki pek çok Porsche hayranını zafere ulaştıramamamız çok yazık.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d