Hırvatistan Rallisi: Yedi Skoda Fabia WRC2 İlk On İçinde Finiş Gördü

Reigning WRC2 Şampiyonları Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen (Škoda Fabia RS Rally2), FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın dördüncü turunda kategorinin üçüncüsü oldu.

Önceki WRC2 genel lideri Oliver Solberg ve yardımcı pilot Elliott Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2) Hırvatistan’da şampiyonluk puanı almamayı tercih etti; RC2 sınıfında en hızlı üç etap süresine ulaştılar. WRC2 Challenger ve WRC Masters Cup klasmanının her iki podyumunda üç Škoda ekibi yer aldı.

Skoda Fabia RS Rally2

Škoda ekipleri, Hırvatistan Rallisi’nde (20-23 Nisan 2023) WRC2 kategorisinde puan kazandıran pozisyonların çoğunu aldı. Yeni Škoda Fabia RS Rally2 ve önceki model Škoda Fabia Rally2 evo’dan toplam yedisi, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) dördüncü turunun ilk 10’unda yer aldı. WRC2’de en yüksek sırayı alan Škoda ekibi, ikinci sıradaki Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov’du. WRC2 Challenger ve WRC Masters Cup kategorilerinde, Škoda Fabia RS Rally2’nin direksiyonundaki sürücüler hakim oldu.

Son WRC2 Şampiyonu olan Finlandiyalı Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen (Toksport WRT takımından Škoda Fabia RS Rally2), WRC2’de üçüncü olarak değerli şampiyonluk puanları topladı.

Skoda Fabia RS Rally2 – TokSport

21 yaşındaki Sami Pajari ve Finlandiya’dan yardımcı pilot Enni Mälkönen, Toksport WRT Skoda Fabia RS Rally2’yi WRC2’de beşinci sıraya taşıdı.

Guanajuato Meksika Rallisi’nde WRC2’yi kazanmanın ardından Gus Greensmith (GBR) ve yardımcı pilot Jonas Andersson (SWE) zor bir yarış yaşadı. Toksport WRT takımının Skoda Fabia RS Rally2 ile WRC2’de altıncı oldular.

Hırvatistan Rallisi, Oliver Solberg ve yardımcı pilot Elliott Edmondson için aday gösterilen WRC2 puan etkinliklerinden biri değildi. Toksport WRT takımının Škoda Fabia RS Rally2’sini paylaşan İsveç-İngiliz ikili, RC2 sınıfında üçüncü oldu.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: