MG Cyberster, 2024’ü Bekliyor

MG’nin, 100. yılı için hazırladığı özel sürprizlerden biri olan Cyberster, markanın ikonik roadster ruhunu yeniden ortaya çıkartacak.

Cyberster ile hem yeni hem tanıdık bir sayfa açılmış olacak. 2023 Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan, yüksek performanslı elektrikli spor otomobil MG Cyberster, markanın yaptığı açıklamaya göre seri üretim planlarına alındı. MG Cyberster’ın 2024 yazında İngiltere, Avrupa ve Türkiye’de satışa çıkması hedefleniyor.  

MG Syberster

İki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor otomobil üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. MG Cyberster, tamamen elektrikli güç aktarma sistemi, kapsamlı teknolojik sürüş destek sistemleri ve çağdaş kabini ile, köklü mirası geleceğe taşımaya hazırlanıyor. Cyberster’ın tasarımı; uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı MG markasının zengin mirasına ve çok beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıca özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi çarpıcı özelliklere de sahip.

MG Cyberster

MG’nin Londra’daki Marylebone Tasarım Stüdyosu’nun Gelişmiş Tasarım Direktörü Carl Gotham; “Amacımız, MG için cesur ve çekici yeni bir sayfa açan, yeni nesil spor otomobil sürücülerine hitap eden, tamamen yeni bir roadster ortaya çıkarmaktı. Cyberster modelini tasarlarken, markanın şanlı geçmişiyle uyumlu bir tasarıma odaklandık. Elbette elektrikli araçlara geçişle de tamamen uyumlu olması gerekiyordu. Böylece MG markasının köklü mirasını modern bir tasarım ve yenilikçi bir teknolojiyle geleceğe taşımış olacağız” dedi.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: