Jeep Avenger: En İyi Küçük Otomobil

Yepyeni tam elektrikli Jeep Avenger, uluslararası ödülleri koleksiyonuna ekledi ve Autocar Ödülleri 2023’te ‘En İyi Küçük Araba’ seçildi.

İngiltere’de satışta olan en iyi yeni arabaları kutlayan Autocar Ödülleri, endüstrideki en bilgili ve deneyimli otomotiv gazetecileri tarafından düzenleniyor ve yüksek rekabet içeren kategorilerde en iyileri seçiyor.

Avenger’ın kazanmasıyla ilgili yorumunda Autocar Editörü Mark Tisshaw şöyle dedi: “Avenger’ı yaratan ekiple zaman geçirdiğinizde, bu tutkulu bireylerin ne kadar bağlı olduklarını ve küçük SUV sınıfına gerçekten farklı bir şey getiren bir araba yaratmak için nasıl çalıştıklarını anlarsınız.

“Avenger tasarımı tam anlamıyla gerçek bir Jeep aracıdır ve gerçek bir kaba karaktere sahiptir. Oranları tamdır ve en iyi küçük arabalar gibi gerçek bir cazibesi ve karakteri vardır. Bu özellikler, Avenger’ın sürüş şekline aktarılır. Sürüşü, tutuşu ve direksiyonu için olgunluk vardır ve elektrikli güç şehirde bir nimettir. Bu kadar küçük bir arabanın sahip olabileceğinden çok daha sofistike hissettiriyor. Avenger dışarıda küçük olsa da içeride asla öyle hissettirmiyor.”

Jeep UK Genel Müdürü Jules Tilstone, şunları söyledi: “Avenger’ın kompakt araç sektöründeki olağanüstü müşteri teklifini tanıyan bir başka saygın otomotiv yayının daha olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Avenger, Jeep DNA’sı ile dolu, iç mekanda ferahlıkta hiçbir ödün vermeden kompakt bir formda sunuluyor. Elektrikli Jeep araçlarının yeni nesliyle ileri doğru hareket ediyoruz ve Avenger bu heyecan verici yeni bölümün öncüsü.”

Yeni Avenger, sadece dört metre uzunluğunda olup hızla büyüyen B-SUV segmentinde konumlandırılan tamamen elektrikli bir kompakt SUV’dur. Kompakt boyutlara sahip bir SUV arayan aktif insanlar için tasarlanan Avenger, bol miktarda alan ve depolama imkanı sunar. İlk günden beri Jeep aracı olarak tasarlanan ve inşa edilen Avenger, kabiliyet, stil, fonksiyonellik ve teknolojinin benzersiz bir kombinasyonunu sunan bir kompakt SUV’ya Jeep DNA’sını entegre eder.

WLTP çevriminde 250 mil * menzile sahip yeni bir elektrikli güç aktarma sistemi, benzersiz 400 volt elektrikli motor, 115 kilowatt, 260 Nm maksimum tork ve yeni bir 54 kWh batarya kombinasyonunu sunar.

Avenger’ın Avrupa’da piyasaya sürülmesi, Jeep markasının elektrifikasyonunun bir sonraki aşamasının başlangıcını işaret ediyor – BEV dalgası. 2030 yılına kadar, Jeep markasının Avrupa’daki satışları %100 saf elektrik olacak.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: