Red Bull Bakü’den 1 ve 2 Döndü

Azerbaycan GP, Red Bull’un beklenen zaferiyle bitti.

SERGIO PEREZ

Başlangıç pozisyonu 3, Bitiş pozisyonu 1

“Bu inanılmaz bir hafta sonu oldu, çok memnunum ve Takım hakkında daha fazla bir şey söyleyemem, bizim için muhteşem bir gün oldu ve herkesle gurur duyuyorum. Kişisel nedenlerden dolayı evde olan Thibaut’a büyük teşekkürlerimi iletmek istiyorum, ama yine de takımımızın çok büyük bir parçası. Takım, bana Sokakların Kralı demeyi seviyor, hepsi için çok mutluyum. Hafta sonu boyunca harikaydılar, dünkü sprint yarışından bugünkü yarışı nasıl uyguladığımıza kadar mükemmeldi. Sanırım bugün pistte en hızlı araçtık ve güvenlik aracı olmasaydı bile yarışı kazanacaktık. Kesinlikle şampiyonluk mücadelesindeyim, sadece Bakü’den değil, bu sezon herhangi bir yerde çok iyi olabileceğime inanıyorum ve şimdi sadece Miami’yi düşünüyorum. Çok fazla yarış var ve onda olmak için emin olmalıyız.”

Red Bull Racing Formula 1 Takımı

MAX VERSTAPPEN

Başlangıç pozisyonu 2, Bitiş pozisyonu 2

“Genel olarak iyi bir yarıştı. Tabii ki, güvenlik aracı kararında biraz şanssızdım, ama ikinci stintte her ikimiz de sonuna kadar zorladık. O pistte her santimetre kullanıldı ve birkaç duvara dokunduk! Takım sonucu iyi bir sonuçtu ve bu hafta sonundan alınacak çok şey var, sezonun geri kalanına taşımak için. İyi bir yarıştı ve Takım için 1-2 ideal sonuçtu, Checo harika bir yarış çıkardı ve bugün çok iyi iş çıkardı. Şimdiden Miami’ye bakıyoruz ve orada neler yapabileceğimizi görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

CHRISTIAN HORNER, CEO ve Takım Başkanı:

“Checo bugün kesinlikle mükemmel bir iş çıkardı. Hızı vardı ve gerçekten yarışı kontrol altında tuttu, güvenlik aracının zamanlamasından yararlandı ama bugün ve hafta sonu boyunca ondan muhteşem bir performans sergiledi. Ona şapkamızı çıkarıyoruz. Güvenlik aracı ve Max’in pit stop’unda şanssızdık. Bazen böyle şeyler yolunuza çıkmaz ama bu yarış ve öğreniyoruz. Bunun dışında takımın harika bir performansı vardı, bir diğer 1-2 sonucu, 25. kez! Şu anda bizim için her şey yolunda gidiyor ve önümüzdeki hafta için iyi bir konumdayız ama henüz erken, 19 yarış ve bu uzun sezonun 5 sprint yarışı var. Her yarışta keyif alınacak anlar olduğu gibi öğrenilecek çok şey de var, bunları alıp bir sonraki zorluğa hazırlanıyoruz, Miami için hazırlıklarımız şimdiden başladı, plajda görüşmek üzere!”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: