Scuderia AlphaTauri Tek Araçla Bitirdi

2023 Azerbaycan GP’sinde AlphaTauri tek araçla yarışı bitirebildi.

Yuki Tsunoda:

Yarış: 10. Pozisyon

“Bugün zorlu bir yarıştı ancak özellikle mekanikerler, dün aracı tamir etmek için harika bir iş çıkardılar. Mühendisler seçim yapmakta zorlansak da, güçlü bir kurulum buldular, ikinci sektörde biraz zaman kaybettik. Bu hafta sonu uzun turlar yapmak için çok fazla fırsatımız olmadı ancak güçlü bir tempoyu gösterebilmek ve yarış boyunca bu performansı geliştirmek, takımdan harikaydı. Performansımdan da memnunum. Dengeyi sağladım ve iki McLaren arasında sıkışmış olmak, herhangi bir hatanın bizi puan kaybetmesine neden olabileceği anlamına geliyordu. Çok konsantrasyon gerektirdi ama sonunda bir üst 10 bitirisi daha elde ettik. Sürekli puan mücadelesi verebilmek için gelişmek ve iyileştirmek için hala alan var, ancak gelecekte daha güçlü bir şekilde yarışabileceğim konusunda takımıma güvenim tam.”

Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı

Nyck de Vries:

Yarış: DNF

“Bugünkü kaza tamamen benim hatamdi. Çok aptalca ve gereksizdi ve sorumluluk bende. Kendimle hayal kırıklığına uğradım ama işte böyle. Bu hafta sonundan alınacak olumlu şeyler var ve onlara bakmaya çalışacağım. Gelecek hafta tekrar yarışıyor olmaktan mutluyum, bu yüzden bu hafta sonunu en kısa sürede unutacağım.”

Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı _ Yuki Tsunoda

Franz Tost (Takım Müdürü)

“İlk önce, Red Bull Racing’e bir kez daha ön sıra bitirdikleri için tebrikler. Bizim hafta sonumuz için ise, birkaç aero güncellemesi ile bu yarışa geldik ve memnuniyetle söyleyebilirim ki bunların oldukça iyi işe yaradığı görülüyor. Bicester’daki takım muhteşem bir iş çıkardı çünkü hafta sonunun başından beri rekabetçiyiz. Elbette, Cuma günkü sıralamalarda Yuki sekizinci sırada bitirdiği için bu hafta sonunun en iyi tarafıydı. Bugünkü yarış için, ilk turda Stroll ve Russell tarafından geçildi, ancak arabaları bizimkinden daha hızlı olduğu için bunu bekliyordum. Bununla birlikte, Yuki harika bir iş çıkardı. McLarens’ın arasına girmeyi başardı, Norris’e oldukça yakın kaldı ve Piastri’yi arkasında tutmayı başardı. Genel olarak, Yuki’ye yarıştan yarışa ne kadar çok geliştiğini gösteren bir kez daha güçlü bir performans için büyük tebrikler. Ne yazık ki, Nyck bir kazaya karıştı, 5. virajda duvara çarptı, ön sol takım çubuğunu kırdı ve yarışı burada bitirdi. Genel olarak, sezon başından beri araç performansımızı önemli ölçüde iyileştirdik, bu nedenle Miami’deki bir sonraki yarışı dört gözle bekliyorum.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: