Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı: Miami Grand Prix 2023

Yarış hafta sonumuza gelince, baştan beri zorluk çektik ve Nyck ile sadece P15, Yuki ile P17 ile sıralama turlarını tamamladık.

Yuki Tsunoda (Araç 22)

Yarış: 11. sırada

“Takım ve benim için iyi bir yarıştı, çaba harcadık ve toparlandık. Arabadan en iyisini çıkarabildiğimi hissettim. Puan alamadığım için üzgünüm, her şeyimi verdim ama performansımdan memnunum. Zihinsel olarak zor bir yarıştı; önümde veya arkamda her zaman biri vardı ve pek molalarımız olmadı. Yarış hızımızın bu kadar güçlü olmasını beklemiyordum ama ilerideki yarışlar için umut verici. Frenlere güvenim vardı, bu yüzden köşelere atlayarak birçok kişiyi geçebildim. İmola’ya güncellemeler getiriyoruz, bu yüzden umarız iyi gider ve bize sürekli puan kazandırmamıza olanak tanır.”

Nyck de Vries (Araç 21)

Yarış: 18. sırada

“Birinci turdan sonra arkada kaldım. Kendimden kaynaklı bir hataydı, kilitlendim ve Norris ile çarpıştık. Bu ilk atağımızı biraz etkiledi çünkü sağ ön tekerlek üzerinde çok fazla titreşim vardı ve hızımızı etkiledi. DRS mesafesi dışında olduğunuzda ve çok geride kaldığınızda, düzlüklerde çok fazla zaman kaybedersiniz ve yetişmek zordur. Arkada tek başımaydım, bu yüzden orta sıralarda mücadele ettiğinizde olduğundan daha az savaşmanız gerekiyor. Hafta sonu biraz inişli çıkışlı geçti ve zor başladı; dün daha iyi bir gün geçirdik ve bugün ilk turda birçok pozisyon kaybetmek üzücüydü. İmola’ya güncellemeler getiriyoruz, umarım gelişiriz ve tekrar yarışabiliriz.”

Franz Tost (Takım Müdürü)

“Öncelikle harika bir mekan ve etkinlik için organizatörlere ve izlemeye gelen tüm hayranlara teşekkür etmek istiyorum. Özellikle Max Verstappen’in pozisyon dışında başlaması ve etkileyici bir şekilde geri dönerek başka bir zafer kazanmasıyla ilginç bir yarış izledik.

“Yarış hafta sonumuza gelince, baştan beri zorluk çektik ve Nyck ile sadece P15 ve Yuki ile P17 olarak sıralama turlarında yer aldık. Bu yarış için iki farklı strateji seçtik; Yuki sert lastikle başladı ve Nyck orta lastikle başladı. Yuki güçlü bir başlangıç yaptı ve ilk turda bazı araçları geçti, ardından çok iyi ve rekabetçi bir yarış çıkardı. Albon’u iki kez geçti, Hulkenberg ve Bottas’ı geçti ve Magnussen’in sadece 1.3 saniye gerisinde P11’de bitirdi. Yuki son birkaç turda Stroll’a karşı iyi bir şekilde savunma yaptı ve yarışta arabamız sıralama turlarında gösterdiğimizden çok daha iyi bir performans gösterdi. Şimdi yapabileceğimiz şeyleri analiz etmeliyiz, böylece sıralama turlarındaki performansımızı optimize edebiliriz. Nyck’in başlangıcı iyiydi, ancak ilk virajda biraz geç fren yaptığı için Norris’a çarptı, bu da lastiklerinde düz bir nokta oluşmasına ve daha sonra bazı titreşimlere neden oldu. Orta lastikten sert lastiğe geçmek için onu içeri aldık ve geri kalanı için günün geri kalanı onun için iyiydi, ancak başlangıçta yaşadığı temas nedeniyle yarış dışı kaldı. İki sürücünün de iyi lastik yönetimi vardı, bu da aracın genel performansı için önemliydi.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: