Yeni Volkswagen ID.7 GTX

ID.4 ve ID.5’ten sonra, ID.7 GTX versiyonunu sunan üçüncü model olacak, GTX, elektrikli mobilite ve akıllı sportiflik anlamına gelmekte.

Üç hafta önce, Volkswagen yeni ID.7’i üst orta sınıf için tamamen elektrikli bir limuzin olarak tanıttı. En dinamik model varyantı olan ID.7 GTX ise yaz sonunda dünya prömiyeri ile piyasaya çıkacak. ID. modellerinin en yeni sürüş jenerasyonu, çift motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi ve bir dizi sportif tasarım unsuruyla donatılan bu uzun mesafe limuzin yüksek performanslı bir modeldir. Yeni GTX modelinin piyasaya çıkışı IAA Mobility fuarında Münih’te planlanmıştır (5-10 Eylül 2023).

GTX siyah ve kırmızıyı temsil eder. İç mekanda, koltuklarda, gösterge panelinde ve kapılarda kırmızı GTX kontrast dikiş gibi detaylar modelin sportifliğini vurgular. Öte yandan, dış tasarım siyah parlak unsurlarla karakterize edilir. Standart siyah tavan boya ve koyulaştırılmış camlar ile birlikte, bu özellikler önümüzdeki ID.7 GTX’in güçlü ve ayırt edici bir görünüme sahip olmasını sağlar.

GTX – verimlilik ve sürüş zevki için hassas ayarlanmış. Önceki GTX modelleri ID.4 ve ID.5’te olduğu gibi, ID.7 GTX’de çift motorlu dört tekerlekten çekiş sisteminin akıllı kontrolünden araç dinamikleri yöneticisi sorumludur. Volkswagen tarafından kendi içinde geliştirilen bu yazılım her zaman verimlilik, dinamikler ve sürüş stabilitesinin optimum kombinasyonunu hedefler. Araç dinamikleri yöneticisi, sadece güç aktarma organını değil, aynı zamanda fren, direksiyon ve şasi kontrol sistemlerini de seçilen sürüş profiline bağlı olarak kontrol eder. Limuzininin süspansiyon sistemi ve direksiyonu modüler elektrikli sürüş (MEB) platformu temelinde temel bir şekilde geliştirilmiştir ve sürüş profili seçimi imkanı sayesinde konfor ile sportiflik arasında geniş bir bant genişliği sunar. Bu, ID ailesindeki bayrak gemisi modeli olan ID.7 GTX’nin statüsünü vurgular.

Başarı için GTX formülü. Spor GTX markası, tamamen elektrikli performans modelleriyle Volkswagen portföyünün bir parçası olmuştur ve iki yıldır devam etmektedir. Dinamik araçlar, elektrikli mobiliteyi, sürdürülebilirliği ve akıllı sportifliği bir araya getirir. Ayrıca, sportif tasarımı da yüksek kaliteli GTX modellerinin özel karakterini ve tanınabilirliğini anlatır.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: