Renault’tan Geçmişe Saygı: RAFALE, Coupe SUV

Renault, gelecekteki üst sınıf Coupe SUV modelini açıkladı: Rafale. Rafale, E-Tech hibrit motorlarla güçlendirilen ve CMF-CD platformunda markanın ürün yelpazesini tamamlıyor.

Austral 5 koltuklu SUV ve Espace 5 veya 7 koltuklu SUV’den sonra, yepyeni Rafale, Renault’un D segmentindeki atağını güçlendirecek bir sonraki önemli model.

İsim, Renault’nun havacılıktaki ünlü geçmişinden ilham almıştır. Renault ve havacılık arasındaki bağı görmek için 20. yüzyılın başına kadar geri gitmek gerekiyor. O zamanlarda Renault, otomobiller, trenler ve uçaklar için yanmalı motorların öncü üreticisiydi. 1933 yılında, başka bir üretici olan Caudron’u devralarak Caudron-Renault’yu kurdu. Tüm uçaklara, dikkate değer bir rüzgarın adı verildi. Bu bağlamda, rekorları kırmak için tasarlanmış tek kişilik bir yarış uçağı olan C460, 1934 yılında Rafale adını almıştır.

Renault RAfale

Renault, tarihine bağlantı kuruyor ve efsanevi Caudron Rafale’nin özelliklerini yeni bir lüks otomobilde kullanıyor. Semantik açısından rüzgarı işaret ediyor ve kamuflajlı siluetiyle hemen performans, cesaret, heyecan ve karakterle ilgili görüntüler uyandırıyor.

Yepyeni Renault Rafale’nin dünya prömiyeri, 18 Haziran’da Le Bourget’deki 54. Paris Hava Fuarı’nda gerçekleşecek.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: