A290_β: Alpine, Günlük Kullanıma Yönelik Elektrikli Hatchback Vizyonunu Ortaya Koyuyor

A290, Alpine’ın yeni döneminde kompakt B-segment elektrikli spor otomobili olarak, muhteşem ve ultra sportif A290_β (A290 beta) gösteri aracıyla parlıyor. Gelecekteki “Dream Garage”ın üç modelinden ilki, her sürücünün rekabet ruhunu tetiklemek ve spor otomobil kavramını yeniden şekillendirmek için tasarlanmış yeni nesil tam elektrikli bir spor otomobil olacak.

A290_β, başka bir deyişle, Alpine’ın büyüleyici tarihinde yeni bir bölüm açıyor. Marka, motor sporları mirasına ve özüne odaklanarak ve kentsel bir spor araçla başlayarak yeni segmentlere adım atıyor. Gösteri aracının tasarımı, malzemeleri ve teknolojisi, motor sporu pistleri kadar günlük sürüşler için de uygun olan elektrikli araçlara yeni bir açı getiriyor ve sürücü kadar yolcular için de heyecan verici oluyor. Ve otomotiv sektöründe düşük karbonlu hareketlilik önem kazanırken, Alpine A290_β sadece bir gösteri aracı değil: sürdürülebilir motor sporlarına olan güçlü duruşunu ve kararlılığını simgeliyor.

A290_β

Geleceğe yönelik bir isim Araç için A290_β adının seçilmesi, Alpine markasının küresel isimlendirme stratejisine dayanıyor. İsimler A harfi ile başlar ve ardından üç rakam gelir. 2 rakamı B segmentini, 90 ise markanın gelecekteki Lifestyle serisini temsil eder. Yunan harfi beta, 2024 yılındaki üretim aracının resmi lansmanına kadar geçerli olan ara bir aşamayı işaret etmekte.

A290_β

“A290_β, Alpine’ın yeni dönemindeki ilk aşama, 2024 yılında tamamen elektrikli “Dream Garage”e giden ilk adımdır. Bu kentsel gösteri aracı, elektrikli sportif hatchback’ler için kural kitabını yeniden yazdı. A290_β, zengin mirasına odaklanarak ve markanın başlangıcından bu yana ilham kaynağı olan motor sporları ruhunu günlük bir deneyimle geleceğe taşıyor.”

Laurent Rossi, CEO, Alpine

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: