Dodge Challenger Black Ghost

Marka, tarihi 1970 baskısından ilham alan ve özel siyah ve krom görünüme sahip olan Challenger Black Ghost’un kıtalararası lansmanını planlıyor: Avrupa’ya iniş yapan “Son Çağrı” serisinin ikinci versiyonu.

Dodge’un Charger ve Challenger HEMI modellerine olan “Son Çağrı” adlı saygı duruşu, markanın elektrifikasyon yoluna uygun olarak 2024 itibarıyla mevcut versiyonlarıyla artık üretimde olmayacakları şeklinde devam ediyor ve Avrupa’da da devam ediyor.

Bu tarihi hatları kutlamak için, varoluşlarının son aylarında, Amerikan markası, tutkunlara eşsiz bir fırsat sunmak amacıyla yedi ikonik modelin revize edilmiş bir versiyonunu piyasaya sürme kararı aldı. Bunlardan beşi ayrıca Avrupa’da pazarlanacak. Avrupa’ya gelen sınırlı sayıda üretilen serinin ikinci modeli Dodge Challenger Black Ghost’tur: Mart 2023’te Avrupa pazarına sunulan Dodge Challenger Shakedown’ın izinden geliyor.

Dodge Challenger Black Ghost ayrıca Avrupa’ya da geliyor. Avrupa’da tanıtılan ikinci model, Godfrey Qualls’a ait efsanevi siyah 1970 Dodge Challenger RT SE (özel baskı) tarafından ilham alınan Dodge Challenger Black Ghost’tur. Zamanla efsanevi bir üne kavuşan bu kas araba, Detroit sokaklarında yer altı yarışlarıyla ilişkilendirilir. 2023 Dodge Challenger Black Ghost, Michigan’ın Pontiac bölgesindeki M1 Concourse’da düzenlenen Dodge Speed Week etkinliği sırasında Ağustos 2022’de tanıtılan ilk altı Last Call serisi modelinden biriydi. Özel bir baskı olarak tasarlanan 2023 Dodge Challenger Black Ghost, tarihi aracın modern bir canlanmasını sunar ve orijinaline benzer şekilde siyah ve krom görünümünü, Challenger SRT® Hellcat Redeye Widebody üzerinde 807 beygir gücüne kadar çıkan benzersiz siyah “timsah derisi” çatı vinil grafikleri ile birleştirir. Model, 20×11 inç Satin Karbon Warp Speed jantlar, Black Ghost iç mekan gösterge paneli rozeti, siyah Mopar kaput mandalları ve siyah altı pistonlu Brembo fren sistemi gibi unsurlarla orijinal Dodge Black Ghost’un tarifsiz ancak sert ruhunu korur. Ayrıca, modelde Challenger yazılı ön ızgara, çamurluk ve spoiler rozetleri ve Midnight Metalik SRT ızgara rozeti gibi detaylar bulunur. Bunun yanı sıra, araç parlak Dodge ön logosu, kırmızı SRT logolu Alcantara direksiyon simidi, gerçek karbon fiber çerçeveler ve Dynamica süet tavan döşemesi, Alcantara/Laguna deri koltuklar ve kapı yan destekleri gibi detaylarla süslenmiştir. Bu araç, tutkunlara gerçekten Dodge özelini tatma fırsatı sunacak: aslında sadece 300 adet model üretilecek ve hepsi Pitch Black dış renkte Challenger SRT Hellcat Redeye Widebody olacak.

Dodge “Son Çağrı” Özel Serisi – HEMI Dodge Charger ve Challenger’ların Son Yarışı Özel Last Call baskısı, Marka’nın tarihinden yedi ikonik modelin canlanmasını içerir: Dodge Challenger Shakedown, Charger Super Bee, Challenger ve Charger Scat Pack Swinger, Charger King Daytona, Challenger Black Ghost ve Challenger SRT Demon 170. Tüm 2023 model yılı araçları, Marka’nın efsanevi kas arabalarından ilham alır, en önemli detaylarını anımsatır ve her bir modeli gerçek bir koleksiyon ürünü haline getiren özel bir anma “Last Call” kaput rozetiyle karakterize edilir. Her rozet, aracın adını ve siluetini, ayrıca “Auburn Hills’te Tasarlandı” ve “Brampton’da Montajlandı” ifadelerini içerir ve her aracın kökenini belgelemektedir. İki seri de 14 dış renk seçeneği sunar, bunların arasında Marka’nın imza niteliğindeki üç tarihi renk olan B5 Mavi, Plum Crazy mor ve Sublime yeşil ile popüler ve modern Destroyer Grey bulunur. Araçlar ayrıca gövdede belirgin grafik detaylarla süslenmiştir. Bu özel baskıyı gerçek Dodge tarzında kutlamak için Marka, Jailbreak paketini 717 beygir gücündeki Challenger ve Charger SRT Hellcat modellerine de genişletti ve tutkunlara kendi kas arabalarını tamamen özelleştirmenin gerçekten sınırsız olanaklarını sunmayı amaçladı, her bir ayrıntının benzersiz kişiselleştirilmesiyle. Dodge Europe, Resmi Uluslararası Ticari Ortaklarıyla güçlü bir bağlantı kurarak, Charger ve Challenger’ı tutkunların ellerine geçirmek için Resmi Satış Ağı ve Tüm Servis ve Garanti Paketleriyle birlikte çalışmaktadır.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d