Suzuki, Daihatsu ve Toyota: Ortak Üretim Elektrikli Mini-Kamyonet

Suzuki Motor Corporation (Suzuki), Daihatsu Motor Co., Ltd. (Daihatsu) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), ortak olarak geliştirilen bir BEV sistemiyle donatılmış prototip mini-kamyonet elektrikli araçları ortaya çıkarttı.

Üç şirket, Suzuki ve Daihatsu’nun küçük boyutlu araçlar yaratma konusundaki uzmanlığını Toyota’nın elektrifikasyon teknolojisiyle birleştirerek mini-kamyonet BEV’i tanıtmak için mini-ticari araçlar için uygun bir sistemi ortak olarak geliştirdi. Daihatsu araçları üretecek ve Suzuki, Daihatsu ve Toyota, 2023 mali yılı içinde kendi versiyonlarını piyasaya sürecek. Ticari Japonya Ortaklık Teknolojileri Şirketi (CJPT), etkili son kilometre lojistiği için en uygun özellikleri elde etmek için planlamaya katıldı. Şarj başına seyir mesafesi yaklaşık 200 km olması bekleniyor ve teslimat sektöründeki müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilen bir araç yaratma hedefiyle geliştirme süreci devam etmektedir.

Suzuki, Daihatsu ve Toyota, sürdürülebilir ulaşım sağlama amacını geliştirmeye devam edecek

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d