Toprak, 2024’ten itibaren BMW Motorrad Motorsport’ta

FIM Superbike World Championship (WorldSBK) BMW Motorrad Motorsport ailesi, gelecek sezon itibarıyla yeni bir üye kazanacak. 2024’ten itibaren Toprak Razgatlıoğlu (TUR), BMW Motorrad Motorsport WorldSBK fabrika takımına katılacak. 2021 Dünya Şampiyonu, önümüzdeki yıl ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Takımı’nın BMW M 1000 RR motosikletiyle yarışacak.

26 yaşındaki Razgatlıoğlu, 2018’den beri WorldSBK’de yarışıyor. İlk sezonunda bile ilk podyum derecelerini kutlamayı başardı. Bugüne kadar başarılı kariyerinde mücadele ettiği 168 WorldSBK yarışında, Türk sürücü 33 galibiyet ve toplamda 93 podyum elde etti. 2021 sezonunda, Superbike Dünya Şampiyonu unvanını kazandığında en büyük başarısını kutladı.

“BMW Motorrad Motorsport ailesine hoş geldin, Toprak Razgatlıoğlu,” dedi BMW Motorrad Başkanı Dr. Markus Schramm. “Gelecek sezon itibarıyla onu WorldSBK fabrika takımımıza görmekten dolayı çok mutluyuz. Toprak’ın BMW Motorrad’a katılmayı tercih etmiş olmasından çok gurur duyuyorum. Bu, projemiz için ileriye dönük bir adım ve BMW Motorrad Motorsport’un World Superbike’teki güçlü bir taahhüdüdür.”

BMW Motorrad Motorsport Direktörü Marc Bongers: “Toprak şu anda alandaki en iyi sürücülerden biri olduğu kuşkusuzdur, bunu 2021 Dünya Şampiyonluğu unvanını kazanarak kanıtladı. O sadece hızlı bir motosiklet yarışçısı değil, aynı zamanda pist dışında harika bir kişilik. Toprak’ın BMW Motorrad Motorsport ailesine hızla uyum sağlayacağına inanıyoruz. İşbirliğimize ve birlikte geleceğimize dört gözle bakıyoruz.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d