Özel Golf R 333 Limited Edition

Golf R 333 Limited Edition için perde açılıyor. 333 araçla sınırlı yeni özel sergi modeli, Golf R Performance üzerine kurulmuş olup, 333 PS (245 kW) gücünde etkileyici bir performans sunmaktadır.

Özellikler arasında R-Performance Tork Vektörlü Araç Dinamikleri Yöneticisi bulunur, bu özellik sürüş gücünü sadece ön ve arka akslar arasında değil, aynı zamanda iki arka tekerlek arasında da dağıtır. Özellikle virajlarda, bu özel bir sportiflik boyutu sunar. Nürburgring yarış pisti için tasarlanmış Drift ve Special sürüş profilleri ayrıca halka açık yollardan uzakta ek sürüş zevki sunar. Akrapovič tarafından üretilen R Performance egzoz sistemi, titanyum arka susturucular ve yarı slick lastiklere sahip siyah 19 inç Estoril jantlar, sınırlı sürüm modelinin motorsporları karakterini vurgular. Ayrıca, maksimum hız 270 km/sa’ çıkarılmıştır.

Sürümün sınırlanmasına yönelik temel fikir, 245 kW (333 PS) motor gücünden kaynaklanmaktadır. Bu, 420 newton metre torkuyla Golf’ün en güçlü çıkış değeridir. Ayrıca, optimize edilmiş motor ayarı sayesinde yük değişim tepkisi son derece spontandır. Kısmi yük sürüşünde turboşarjör sürekli bir hızda tutulmak üzere önceden yüklenir. Böylece daha hızlı güç geliştirme sağlanır ve ardışık hızlanma için daha hızlı güç sağlanır. Boşta gaz kelebeği aşamasında açık tutulması, yol üzerindeki dinamikleri ve performansı da iyileştirir. Sürücü gaz pedalından ayağını çekip tekrar hızlanınca, bu daha hızlı bir şekilde motor torkunun oluşmasına ve motorun tepkisini belirgin şekilde artırmasına olanak sağlar. 0’dan 100 km/sa hıza 4.6 saniyede çıkan Golf R 333 Sınırlı Sürümü, sınıfının en iyisi bir değer sunar (ana rakiplerle karşılaştırıldığında).

Volkswagen Golf R 333 Limited Edition

Lime Yellow Metallic renk seçeneği, Golf R için mevcut olan Pure White, Lapiz Blue Metallic ve Deep Black Pearl Effect renk yelpazesini genişletmektedir. Halimi, “Özel dış renk, siyah boyalı tavan ve yanlarda 333 logolu tasarım etiketleri ile bu Golf R, şu ana kadar eşi benzeri olmayan bir kombinasyonla sunulacak” diyor. “Bu, içeride ardışık numaralandırmalı bir rozete sahip olan 333 adetle sıkı bir şekilde sınırlı olan ilk Volkswagen R modelidir.”

Standart ekipmanlar arasında entegre başlık desteği bulunan Nappa deri spor koltuklar ve güçlü IQ.LIGHT LED matrix farlar (Işık ve Görüş paketi dahil) yer almaktadır. En son teknoloji sürücü yardım sistemleri IQ.DRIVE paketi içinde bulunmaktadır. Bunlar arasında Seyahat Yardımcısı, Şerit Asistanı, Acil Yardım ve dur-kalk fonksiyonlu Adaptif Cruise Control (ACC) bulunur. Golf R 333 Sınırlı Sürümü ayrıca ön tarafta merkezi hava yastığı ve arka görüş kamerası sistemi ile gelir. Harman Kardon sistemine sahip 8+1 hoparlör ve toplamda 480 W çıkış gücü, iç mekanda mükemmel bir ses deneyimi sunar.

Volkswagen Golf R 333 Limited Edition

Golf R, kült statüsüne sahiptir. 2002 yılından bu yana Volkswagen R’nin en çok satan modeli için 250.000’den fazla sipariş verilmiştir. Volkswagen R Pazarlama ve Satış Başkanı Peter Jost, “Golf R 333 Sınırlı Sürümü markamız için son derece önemlidir,” diyor. “Tam da sınırlı ve yüksek performanslı araçlar, Volkswagen R markasını ateşler – gerçek bir dikkat çekici ve son derece çekici. Her müşteri, garajlarında son derece nadir bir araca ve potansiyel bir koleksiyonerlik ürününe sahip olduğundan emin olabilir.”

76.410 Euro’dan başlayan fiyatlarla, sınırlı sürüm modeli 2 Haziran’dan itibaren Alman bayilerden sipariş edilebilir. Wolfsburg’da bulunan tesislerdeki 333 aracın üretimi Eylül ayı planlanmaktadır, böylece ilk modeller Ekim ayından itibaren müşterilere teslim edilebilir. Ayrıca, Golf R 333 Sınırlı Sürümü’nü Ekim ayında Wolfsburg’da teslim alan tüm alıcılar için Autostadt’ta bir müşteri etkinliği planlanmaktadır.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: