Alfa Romeo F1 Takımı KICK

Alfa Romeo F1 Takımı KICK, Zhou Guanyu’nun Barcelona’da kusursuz bir yarış sergilemesiyle İspanya Grand Prix’inden iki değerli puanla döndü.

Çinli sürücü başlangıçta büyük bir sıçrama yaptı ve ilk etabında ilk ona yerleşti: iyi bir strateji, takımın pistte gelişen duruma tepki göstermesini sağladı ve öğleden sonra Zhou’nun onuncu sırada bitiş çizgisini geçmesine yol açtı – ve hemen ardından Yuki Tsunoda’ya verilen bir ceza sonucu dokuzunculuğa terfi etti.

Valtteri Bottas’ın yarışı başlangıçta zarar gören C43’ün tabanındaki bir enkazın aracının performansı üzerinde ciddi bir etkisi oldu. Sarı bayrak, pistteki olaylar veya çekilmeler olmadığı bir yarışta 16. sıradan başlayan Valtteri’nin puanları kurtarma şansı yoktu. Fin sürücü, yarışın ortasında birkaç tur boyunca Zhou ile sıralı bir şekilde ilerledi ve sonunda takım oyununu oynayarak takım arkadaşı için iyi bir koruma görevi üstlendi ve 19. sırada yarışı tamamladı.

Kazanılan iki puan, takımın toplam puanını sekize çıkararak Haas’ı eşitledi ve rakiplere daha da yaklaştı.

Valtteri Bottas (77).

Alfa Romeo F1 Team KICK C43 (Şasi 02/Ferrari)

Yarış sonucu: 11.

En hızlı tur: 1:17.824 (19. tur)

Lastikler: Yeni Yumuşak (5 tur) – Yeni Sert (34 tur) – Yeni Sert (26 tur)

“Öncelikle, puan almak için Zhou’ya ve takıma tebriklerimi iletiyorum; iyi bir tempoyu gösterdi ve bu, takımın Hinwil’deki evinde ve buradaki pistte yaptığı zorlu çalışmanın bir kanıtı olarak gelecek yarışlar için umut verici. Benim tarafımdan, yarışın başında muhtemelen toplanan bir enkazdan kaynaklanan bir hasar bulduk ve bu bize oldukça büyük bir performans kaybına neden oldu: sonuç olarak, bugün tamamen tempodan yoksundum, kimseyle mücadele edemedim ve benim için oldukça uzun bir yarış oldu. Bu yarışı geride bırakabileceğimizi ve iki hafta sonra Montreal’e gitmeden önce doğru yola hızla dönebileceğimizi biliyorum. Pist bir kez daha tamamen farklı olacak ve umarım aracımıza uygun olacak. Geçen yıl Montreal’de takım için çok iyi bir sonuç elde ederek iyi bir yarış geçirdik: umarım bunu tekrarlayabiliriz ve bu seriyi devam ettirebiliriz.”

Zhou Guanyu (araba numarası 24):

Alfa Romeo F1 Team KICK C43 (Şasi 01/Ferrari)

Yarış sonucu: 9.

En hızlı tur: 1:18.242 (50. tur)

Lastikler: Yeni Yumuşak (9 tur) – Yeni Sert (27 tur) – Yeni Sert (30 tur)

“Bugün gerçekten keyif aldım, benim tarafımdan iyi bir şekilde gerçekleştirilmiş bir yarıştı: Performans açısından, Formula 1’deki en iyi iki günümden biri olduğunu düşünüyorum. İyi bir ilk turum oldu ve bu bize bu yarıştan bir şeyler elde etme fırsatı vermek açısından kritikti: tempomuz güçlüydü, ancak bazen lastiklerimizi akıllıca yönetmek zorunda kaldığımız zamanlar oldu. Bir sonuç elde etmek için diğer sürücüler üzerinde baskıyı sürdürmem gerektiğini biliyordum ve fırsat olduğunda onları hata yapmaya zorlamaya çalıştım. Sonunda, Yuki’yi (Tsunoda) geçecek tempoya sahip olduğumu biliyordum: DRS’ye sahiptim, köşeye girerken yarım araba uzaktaydım, ancak bana hiçbir alan verilmedi ve teması önlemek için başka bir seçeneğim yoktu ve kaçış rotasını aldım. Sonunda, işler iyi gitti ve iyi bir sonuç olan iki puanı eve getirebildik.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: