Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı – 2023 İspanya Grand Prix

“Gridin en son anlarında, hava birkaç kilometre uzakta yağmur yağıyor diye dikkatlice hava durumunu takip ettik. Şaşırtıcı bir şekilde, hiç gelmedi ve tahminlerimize yakın bir şekilde iki duraklı bir yarışla sonuçlandık” Guillaume Dezoteux (Head Of Vehicle Performance)

Yuki Tsunoda (AT04-04, Araç 22):

Yarış: 12. sırada

“Çok hayal kırıklığına uğradım ve sinirliyim. Bir başka sürücüyü pist dışına ittiğim için aldığım cezanın çok ağır olduğunu düşünüyorum, ancak bunu kabul etmek zorundayım. Az bir alan vardı, ama yine de yeterli olduğunu düşünmüştüm. Olumlu bir tarafı, takımın fren sorunlarımızı çözmek için harika bir iş çıkardığı ve son iki yarış haftasında puan mücadelesine beni soktuğu. Bu, aracın geliştiğini ve sıkı çalışmanın karşılığını verdiğini gösteriyor. Hafta sonu bitti ve şimdi Kanada’daki bir sonraki yarışa bakıyorum.”

Nyck de Vries (AT04-03, Araç 21):

Yarış: 14. sırada

“Tabii ki, takım olarak daha fazlasını istiyorduk. İyi bir başlangıca sahiptim, ancak yanlış zamanda yanlış yerdeydim ve iç tarafta sıkışıp kaldık, bu yüzden çok fazla yer kaybettik ve diğer araçların arkasında sıkışıp kaldık. Alt sıraya yerleşmeye çalıştık, ancak geçememekle uğraştım ve bu bana çok zaman kaybettirdi. Yarışın belirli anları iyi geçti ve orta bileşik lastiklerle son 25 tur çok rekabetçiydi, bu yüzden sadece daha iyi bir şekilde birleştirmeye çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu hafta sonu başından itibaren rekabetçiydi, bu yüzden araçla ilerleme kaydettiğimizi kesinlikle düşünüyorum. Kanada farklı bir tür pist olacak, ancak gelişmelerimizi sürdürebileceğimize ve her fırsatı değerlendirebileceğimize inanıyorum.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: