Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı: 2023 Kanada Grand Prix

Lewis Hamilton üçüncü sırada bitirirken, George Russell 2023 Kanada Grand Prix’sinden çekilmek zorunda kaldı.

Lewis Hamilton:

Bu harika bir hafta sonu oldu. Bu sürekliliğe sahip olmak ve tekrar burada podyumda olmak harika. İki diğer dünya şampiyonuyla birlikte podyumda olmak oldukça onur verici.

Bugün daha fazlası için mücadele etmek için hızımızı tam olarak yakalayamadık. Ancak bu en güçlü pistimiz olmayacağını biliyorduk, özellikle düşük hızlı virajlarda zorluk yaşadığımızı biliyoruz. Daha fazla performans ve verimlilik eklemek için hala yapacak çok işimiz var. Ancak öndekileri yavaş yavaş yakalıyoruz. İnanıyorum ki bir noktada başaracağız ve doğru yönde ilerliyoruz.

George Russell:

Takımdan özür dilerim. Bu hafta sonuna çok büyük bir emek ve çaba harcadık ve küçük bir hata büyük sonuçlar doğurdu. Fernando’yu (Alonso) baskı altına almak için elimden geleni yapıyordum. Biraz genişledim ve kenarı sürdüm; bir sonraki an duvarda olduğumu fark ettim. Bugün masada bıraktığımız en az 12 puan var.

Sonrasında tekrar mücadeleye dönmek için iyi bir iş çıkardık. Maalesef frenlerle ilgili bir sorun yaşadık ve aracı emekli etmek zorunda kaldık. Benim tarafımdan iyi hissettirdiler, ancak takım verileri görebiliyor ve devam edemeyeceğimizi görebiliyor. Bugün yarıştan hayal kırıklığına uğradım, ancak pozitifler çıkarabileceğimiz noktalar da var. Araba beklenenden daha rekabetçi olduğu bir pistte hızlıydı ve etrafımızdakilere karşı mücadele ettik. Takım harika bir iş çıkarıyor ve gelecek heyecan verici. Önümüzdeki yarışların neler getireceğini görelim.

Toto Wolff, Takım Başkanı ve CEO:

Bugünkü yarış, Takım için umut vericiydi. Kanada’nın bizim için daha zorlu bir pist olacağını biliyorduk, bu yüzden podyumla ayrılmak sağlam bir sonuç oldu. Ayrıca Max (Verstappen)’e beklediğimizden daha yakın bir mesafede olduk, sezon başında beklediğimizden daha yakın. Fark hala büyük olduğu için daha çok çalışmamız gerekiyor. Ancak olumlu bir trendde ilerliyoruz ve güncelleme paketi açıkça iyi iş yapıyor.

George bugün şanssızdı. Büyük bir kenara çarptı ve arabayı döndürmeye çalışırken duvara çarptı. Sıkı bir şekilde zorluyordu ve bu araba zaman zaman hala biraz zor olabiliyor. Sonunda fren aşınma sorunları nedeniyle yarış dışı kaldı.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: