Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı: 2023 Silverstone

Bugün çok zor bir yarıştı, her iki aracın da Haas ve Alfa Romeo araçlarıyla savaşmak dışında ileriye geçecek kadar hızı yoktu.

Yuki Tsunoda (AT04-02, Araç 22)

Yarış: 16. sıra

“Bugün zor bir yarıştı. Strateji iyiydi, ancak tüm yarış boyunca hızım yoktu. Yüksek hızlarda biraz gelişme kaydettik, ancak bugün sıkıntı daha çok düşük hızlara yönelikti. İyileştirmemiz gereken ve gelecekte düzeltmemiz gereken birçok şey var, ancak kendim için performansımdan memnunum; elimden geleni yaptım. Takım ve ben aynı yönde çalışıyoruz, bu yüzden geleceğe dört elle sarılıyorum ve birlikte paketimizi geliştirmek için birlikte çalışacağız. Güçlü bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz.”

NORTHAMPTON, ENGLAND – JULY 08: Nyck de Vries of Scuderia AlphaTauri and The Netherlands during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Great Britain at Silverstone Circuit on July 08, 2023 in Northampton, England. (Photo by Peter Fox/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202307080283 // Usage for editorial use only //

Nyck de Vries (AT04-03, Araç 21)

Yarış: 17. sıra

“İyi bir yarıştı. Yumuşak lastikle yaptığımız ilk stint çok rekabetçiydi ve beklediğimizden daha uzun süre rekabetçi kalmayı başardık. Maalesef, ondan sonra Sanal Güvenlik Arabası fırsatını kaçırdık. Sert lastikle yaptığımız ilk tur da iyiydi, ancak son stint çok zordu. Bu hafta lastikler, pistin sıcaklık nedeniyle hassastı, bu yüzden verilerimize bakmamız gerekiyor. Genel olarak istediğimiz yerde değiliz ve yeterince rekabetçi değiliz, ancak olumlu yanları alıyorum ve çoğu yarışın iyi olduğunu düşünüyorum.”

Jody Egginton (Teknik Direktör)

“Bugün çok zor bir yarıştı, her iki aracın da Haas ve Alfa Romeo araçlarıyla savaşmak dışında ileriye geçecek kadar hızı yoktu. Yarış stratejisi iyiydi, araçlarımız ikinci stint için sert ve orta bileşikler arasında bölündü, ardından çoğu yarışçı gibi Güvenlik Arabası döneminde yumuşak lastiğe geçildi. Ancak hiçbir zaman avantaj elde edemedik. Burada tanıttığımız aerodinamik güncellemenin beklentilere genel olarak uygun olduğu görünüyor, ancak Silverstone’da ileri gitmek için yeterli olmadı. Macaristan için planlanan diğer aerodinamik güncelleme, hedeflerimize ulaşma yolunda önemli bir adım olacak.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: