TAG Heuer Porsche Formula E Takımı

Roma E-Prix, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası unvanı için kritik aşamanın başlangıcını işaret ediyor.

TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, tarihi İtalyan metropolünün zorlu sokak pistinde iki adet Porsche 99X Electric aracıyla yarışırken yalnız değil. Porsche’nin müşteri takımı Avalanche Andretti de Weissach tarafından geliştirilen iki adet elektrikli yarış aracıyla mücadele ediyor. Portland’da sürücüler şampiyonasının liderliğine yükselen Jake Dennis (GBR) ve André Lotterer (GER), Amerikan motor yarışı efsanesi Michael Andretti’nin takımı için yarışacaklar. Şu ana kadar bu sezon Porsche 99X Electric, beş yarış zaferi elde etti.

TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda takımlar sıralamasında lider olarak Roma’daki çift yarış etkinliğine gidiyor. 231 puanla takım, 16 yarışın on ikisinden sonra birinci sırada yer alıyor ve Envision Racing (225), Jaguar (184) ve Avalanche Andretti (177) takip ediyor. Sürücüler sıralamasında Pascal Wehrlein, 138 puanla üçüncü sırada yer alıyor ve Jake Dennis (154) ile Nick Cassidy (NZL/153) takip ediyor. António Félix da Costa (93) altıncı sırada bulunurken, André Lotterer (23) P15’te yer alıyor.

Cuma öğleden sonra ilk serbest antrenmandan önce, çaylaklar için resmi bir antrenman planlanmıştır. Yifei Ye (Çin), bu seansta TAG Heuer Porsche Formula E Takımı için Porsche 99X Electric’i kullanacak. Porsche Motorsport Asia Pacific tarafından seçilen bir sürücü olarak Ye, Berlin’deki Formula E konuk etkinliği kapsamında çaylak testine zaten katıldı. Bu sezon, müşteri takımı tarafından işletilen bir Porsche 963 hibrit prototipinin direksiyonunda Dünya Dayanıklılık Şampiyonası WEC’ye katılıyor.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d