TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, Londra’da şimdiye kadar en iyi sezonunu tamamlıyor

Londra E-Prix’inde, TAG Heuer Porsche Formula E Takımı 16 yarışın ardından şimdiye kadarki en başarılı sezonunu tamamladı. Porsche 99X Electric aracı ve sürücüleri Pascal Wehrlein ve António Félix da Costa (POR) ile Weissach ekibi, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda dört zaferle kutlama yaptı.

Porsche müşteri takımı Avalanche Andretti tarafından kullanılan Porsche 99X Electric direksiyonunda Jake Dennis (İNG), ev yarışında Sürücüler Dünya Şampiyonası’nı kazandı. Pascal Wehrlein, sezonu dördüncü sırada tamamlarken, António Félix da Costa dokuzuncu sırada yer aldı. Avalanche Andretti’nin ikinci sürücüsü André Lotterer (ALM) ise 18. oldu. Takım sıralamasında, TAG Heuer Porsche Formula E Takımı, yeni dünya şampiyonu Envision Racing’in, Jaguar ve Avalanche Andretti’nin arkasında sezonu dördüncü sırada tamamladı.

Sezonun son yarışına Porsche 99X Electric ile P10’dan başlayan Pascal Wehrlein, bir pozisyon kazandı, sonra tekrar kaybetti ve onuncu sırada bayrağı gördü. António Félix da Costa P20’den başladı ve geçiş fırsatlarının azlığına rağmen dört yer kazanarak 16. olarak yarışı tamamladı.

Pascal Wehrlein,

Porsche fabrika sürücüsü (#94): “Bu sezon birçok yarışta güçlüydük ve uzun süre liderlikteydik. Ancak son yarışlarda başlangıçta elde ettiğimiz iyi sonuçları tekrarlayamadık ve bu nedenle birçok puan kaybettik. Bu tabii ki hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de son birkaç yıla göre genel olarak büyük bir ilerleme kaydettik ve bu bize umut veriyor. Tüm ekibe sıkı çalışmaları için büyük bir teşekkür ederim.”

António Félix da Costa,

Porsche fabrika sürücüsü (#13): “Bugün de açıkça gördük ki eleme performansımız üzerinde çalışmaya devam etmeliyiz. Bu, ara sezon için büyük bir görev olacak. Yarışlarda çok rekabetçi bir aracımız var. Bugünkü aşırı koşullar, geçiş yapmayı çok zorlaştırdı. Yine de bazı olumlu izlenimlerle eve dönüyoruz. Eminim yeni sezonda daha güçlü bir şekilde döneceğiz.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d