Alfa Romeo F1 Takımı 2023 Belçika GP

Alfa Romeo F1 Team, Belçika Grand Prix’inde Valtteri Bottas ve Zhou Guanyu ile sağlam bir geri dönüş yarışı gerçekleştirdi.

Bottas ve Zhou Guanyu sıralama puanlarının hemen dışında, sırasıyla 12. ve 13. olarak yerlerini iyileştirdiler. İki sürücü de yoğun bir öğleden sonra geçirdiler çünkü çatışmalara ve uçtan uca aksiyona karıştılar ve C43 araçları rakipleriyle eşit şartlarda mücadele edebilecek iyi bir hız sergiledi.

Yaz tatili yaklaşırken, takım hafta sonu yarışını analiz etmek için bir araya gelecek ve ardından son Avrupa ardı ardına yarışlar olan Hollanda ve İtalya Grand Prix’leri için pilini şarj edecek.

Valtteri Bottas

(araba numarası 77): Alfa Romeo F1 Team KICK C43 (Şasi 02/Ferrari) Yarış sonucu: 12. En hızlı tur: 1:50.515 (Tur 26) Lastikler: Yeni Yumuşak (6 tur) – Yeni Orta (18 tur) – Yeni Orta (20 tur)

“Bugün sağlam bir yarış olduğunu söyleyebiliriz, hızımızdan ve seçtiğimiz stratejiden memnundum. Genel olarak, başlangıçtan sonra pek bir şey olmadı, Yuki [Tsunoda]’yı kaçırmak için çimenlere hafifçe kaydığım an haricinde. Elbette, sahadaki birçok aracın hızının birbirine çok benzer olması nedeniyle ilerleme kaydetmek biraz zor olacaktı, özellikle aracımıza en iyi uygun gelmeyen bu pist ve başlangıç pozisyonları göz önüne alındığında. Hala üzerinde geliştirmemiz gereken birkaç alan var, hava koşullarının zorluğuyla başa çıkmak açısından en sorunsuz hafta sonu olmadı, ancak ilerleme kaydettik. Şimdi, iyi hak edilmiş bir yaz tatiline çıkıyoruz, ikinci yarıya hazırlanmak için dinlenmek ve hazırlanmak için.”

Zhou Guanyu

(araba numarası 24): Alfa Romeo F1 Team KICK C43 (Şasi 03/Ferrari) Yarış sonucu: 13. En hızlı tur: 1:50.188 (Tur 27) Lastikler: Yeni Yumuşak (7 tur) – Yeni Orta (18 tur) – Yeni Yumuşak (19 tur)

“Bugün iyi bir hızımız vardı, bu da bize birkaç pozisyon kazanma fırsatı verdi. Arabamızın kuru koşullarda daha rekabetçi olduğunu düşünüyorum ve sezonun ikinci yarısına gitmeden önce onu her durumda daha iyi hale getirmek için çalışacağız. Başlangıç pozisyonlarımızı düşününce, yer kazanmanın zor olacağı belliydi, ancak genel olarak, özellikle son dönemimle özellikle memnun oldum, paketin arkasından 13. sıraya kadar çıkmayı başardığımız an. Şimdi, yaz tatili için eve gitmek, kapatmak ve sezonun ikinci yarısı için pilimizi şarj etmek için heyecanlıyım. Zandvoort’tan başlayacağız, yüksek downforce gerektiren bir pist, orada yarışmak için sabırsızlanıyorum: umarım orada momentumumuzu kazanabilir ve puan mücadelesine geri dönebiliriz.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: