Bir zafer, birkaç podyum ve DS Otomobilleri için bolca öğrenme oldu.

DS Otomobilleri ve ortaklarından PENSKE AUTOSPORT, üç podyum (bir zafer dahil) ve bir pole pozisyonu elde etti.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, 9. sezonunu 30 Temmuz’da Londra’daki ExCeL pistinde tamamladı. Bu önemli dönem, üçüncü nesil tek koltuklu (Gen3) aracının tanıtıldığı, Tüm elektrikli serinin oluşturulmasından bu yana tarihin en yoğun mücadelelerinden biri olarak tarihe geçen Sezon 9’u tanıttı.

Yedi ay boyunca süren çetin rekabet sürecinde, DS Penske, takımın tüm hedeflerine ulaşılamayan yarışlar yaşadı, ancak özellikle Jean-Eric Vergne’in harika performansları sayesinde mükemmel sonuçlar elde etti.

İki kez Formula E şampiyonu olan Vergne, DS E-TENSE FE23 ile güvenini göstererek muhteşem bir zafer elde etti ve Hindistan’ın Hyderabad kentinde birinci oldu, ardından Güney Afrika’nın Cape Town kentinde ikinci ve son olarak Almanya’nın Berlin kentinde üçüncü sırada yer aldı. 2022 Formula E şampiyonu Stoffel Vandoorne, Sao Paulo (Brezilya) yarışında parlak bir pole pozisyonu elde etti ve tüm bu birleşik sonuçlarla DS PENSKE takımı bu yıl takımlar şampiyonasında beşinci sırayı elde etti.

Güç aktarma sistemi sıralamasında DS Otomobilleri, Sezon 9’a katılan yedi üretici arasında üçüncü sırada yer aldı: Formula E’deki yoğun rekabet göz önüne alındığında, cesaret verici bir sonuç.

Üç podyum ve zorluklarla kazanılan çok değerli derslerin ardından DS Otomobilleri, Formula E’ye daha da güçlü bir şekilde dönmeye hazırlanıyor. 2019 ve 2020’de çifte şampiyonluk kazanan Stellantis grubuna ait lüks üretici, 10. sezonunda en üst seviyeye dönmeyi amaçlıyor.

Eugenio Franzetti, DS Performans Direktörü:

“Nihayet 9. Sezonun sonuna geldik! Bu uzun aylar boyunca yapılan yoğun çalışmaların ve etkinliklerin gözden geçirilmesine izin veren özel bir an. Aralık ayında, Hindistan’daki zafer ve Cape Town ve Berlin’deki podyumlar ile Sao Paulo’daki pole pozisyonu gibi çok olumlu duygulara kapıldık. Ancak aynı zamanda umduğumuz gibi gitmeyen yarışlardan sonra bazı daha olumsuz duygular da yaşadık. Tüm bu duyguları, 10. sezonumuzu inşa etmek için bir temel olarak kullanacağız, olumlu yönleri değerlendirerek ve düzeltmemiz gereken alanları daha da iyileştirmek için daha fazla çalışarak. İşte tam olarak bunu yapacağız, çünkü kazanma arzusuyla dolu, inanılmaz yetenekli ve ilerlemek için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan bir ekip var. Eylül ayında, 10. sezon için hemen hazırlıklara başlayacağız ve amacımız, bu sezon yaptıklarımızı iyileştirmek ve liderlik tablosunun en üst seviyesine geri dönmek olacak. Son olarak, bu uzun ve zorlu şampiyonada tüm DS PENSKE ‘rüya takımı’na özveri ve bağlılıkları için teşekkür ederim.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: