Oracle Red Bull Formula 1 Takımı – 2023 İtalya Grand Prix


MAX VERSTAPPEN, Pozisyon: 2, 1:20.307

“Eleme turları boyunca çok yakındı ve Ferrari tüm hafta sonu boyunca hızlıydı. Bizim tarafımızdan rekabetçi olabilmek için elimizden geleni yaptık ve Q3’teki turumdan memnundum, bu yüzden şikayet edecek bir şey yok, sadece pol pozisyonu için yeterli değildi ama iyi bir yarış aracımız olduğunu biliyoruz. Yarış hızıyla ilgili her şey ve eğer normalde olduğu gibi daha iyi bir yarış hızımız varsa, baskı yapmaya çalışacağız. Arabayı yarış için nasıl ayarladığımızdan memnunum ve umarım bu Pazar günü ödül kazanır. Kazanmanın mümkün olduğunu biliyorum. Eğer bu 10. zafer olursa inanılmaz olur, ama bunu başarmak için yarışı en iyi şekilde gerçekleştirmemiz gerekiyor.”

SERGIO PEREZ, Pozisyon: 5, 1:20.688

Bugün harika bir gün değildi. Yeni bir motor eklemek ve bugün FP3’ün büyük bir bölümünü kaçırmak ideal değildi çünkü eleme turlarına girmeden önce yumuşak lastikleri kullanma şansımız olmadı, bu yüzden Q3’e daha az hazırlandık. Genel olarak, performansımızı maksimum düzeyde kullanamadığımızı ve bugün ne yapabileceğimizi gösteremediğimizi düşünmüyorum. Ancak Takım, aracı eleme turlarına yetiştirmek için harika bir iş çıkardı. Cuma günü iyi bir performans sergiledik ve dün harika bir yarış hızımız vardı, ancak bugün performansımızı en iyi şekilde değerlendiremedik. Yarın, hala güçlü hızımızı gösterebileceğimize dair iyimserim ve sahadan geçmeye çalışacağımızdan emin olacağız.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d