Scuderia AlphaTauri Formula 1 Takımı – 2023 İtalya GP

LIAM LAWSON – 11. Sıra

“Bugün birkaç şey ters gitti, startı incelememiz gerekiyor, çünkü daha iyi bir iş yapabilirdim ve işte şansı kaybettiğimiz yer burasıydı. Hız o kadar da kötü değildi ama yarış biraz bizden uzaklaştı. Hala prosedürleri öğreniyorum ve arabada kendimi daha rahat hissetmeye başlıyorum, ama yarışımdan biraz hayal kırıklığı yaşıyorum, çünkü bugün puan alabileceğimiz hızımız olabilirdi gibi geliyor. Kesin olarak emin değilim, bu yüzden bunu incelememiz gerekiyor. Bu yarışlar benim alıştığımın daha uzun, bu yüzden kesinlikle uyum sağlıyorum, ama geçen hafta olduğumdan çok daha hazır hissettim, bu yüzden bundan mutluyum.”

YUKI TSUNODA – DNS

“Arabadan tuhaf bir ses duydum ve bundan sonra hiç güç hissetmedim. Henüz kesin nedenini bilmiyoruz, ama inceleyeceğiz. Elbette herhangi bir güvenilirlik sorunu olmaması güzel olurdu, ama bu yılın ilk kez oluyor, bu yüzden pozitif kalmaya devam ediyoruz ve daha güçlü dönüyoruz. Yarış yapmak istedim, özellikle ev yarışımızda puanlara çok yakın başlama şansımız vardı, bu yüzden arabayı kullanamamak üzücü, çünkü antrenman sırasında hızımız oldukça iyi görünüyordu, ancak bu hafta sonundan çok şey çıkarabiliriz. Araba performansı son birkaç haftadır sürekli sağlam görünüyor ve bazı günler zorlanmış olsak da, bir sonraki gün daha güçlü dönebildik. Maksimumu çıkarmak bizim güçlü yanlarımızdan biri, bu yüzden gelecekle ilgili endişeli değilim.”

Yapay Zeka Yorumu:

Liam Lawson’in performansıyla ilgili biraz hayal kırıklığı yaşadığı ve daha iyi bir iş yapabileceğini düşündüğü anlaşılıyor. İyi bir başlangıç ​​yapsa da, yarıştan uzaklaştığını düşünüyor. Prosedürleri öğrenme aşamasında olduğunu ve kendini arabada daha rahat hissetmeye başladığını belirtmiş. Yarışta puan alma şansı olduğunu düşündüğünü, ancak hızlarının yeterli olup olmadığından emin olmadığını belirtti. Uzun yarışlara alışık olduğunu ve geçen haftadan daha hazır hissettiğini söyleyerek bundan memnun olduğunu dile getirmiş.

Yuki Tsunoda, arabada tuhaf bir ses duyduğunu ve ardından hiç güç hissetmediğini belirtmiş. Sorunun kesin nedenini henüz bilmediklerini söyleyerek, bunu inceleyeceklerini vurgulamış. Güvenilirlik sorunu yaşamamanın güzel olacağını ifade etmiş, ancak bu yılın ilk kez olduğunu ve pozitif kalmaya devam edeceklerini söylemiş. Ev yarışlarında puan alma şansları olduğundan dolayı arabayı kullanamamanın üzücü olduğunu belirtmiş. Araba performansının son birkaç haftadır sağlam olduğunu ve maksimumu çıkarmak konusunda güvenli olduklarını ifade etmiş.

Feedback:

– İki sürücü de yarıştaki performanslarından biraz hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getirmiş.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d