Yeni Porsche Panamera; 24 Kasım’da…

Porsche’ün yeni Panamera modelinde şu anda kullandığı kontrol konsepti yenilikçi ve sezgisel: Porsche Sürücü Deneyimi sürücüyü merkeze koyuyor ve analog ve dijital unsurlar arasında mükemmel bir denge yaratıyor.

Lüks sedanlar arasındaki spor araba, özellikle yüksek kaliteli ve son derece sportif iç mekan atmosferi ile karakterize edilir.

24 Kasım 2023’te halka tanıtılacak yeni model jenerasyonunda, Porsche Panamera, ilk kez Taycan’da tanıtılan sürücü-odaklı Porsche Sürücü Deneyimi kontrol konseptini sunacak. Bu, tamamen dijital bir ekran, geniş bir özelleştirme seçeneği ve sezgisel kullanım sunar. Konseptin önemli bir özelliği, sürüş için ilgili kontrol elemanlarının direksiyon halkası yakınında gruplandırılmasıdır. Bu nedenle tüm temel işlevler sürücünün hızlı ve sezgisel erişim sağlamasını kolaylaştırır. Bu, yeni Panamera’nın tüm sürüş durumlarında ve özellikle dinamik sürüş sırasında işletimini basitleştirir.

Sürücünün ekseni üzerine odaklanma, birçok detayda kendini göstermektedir. Örneğin, Porsche, enstrüman kümesi tarafından sunulan seçenekler arasında gezinmek için kullanılan anahtar değiştirme düğmesini ve sürüş programlarını seçmek için mod değiştirme düğmesini doğrudan direksiyon üzerine yerleştiriyor. Vites seçici kolu doğrudan yanındadır. Bu karar, merkezi konsolda, dokunmatik yüzeyleri ve fiziksel düğmeleri bir araya getiren zarif bir iklim kontrol paneli için alan açar ve bu çözüm, hem sezgisel hem de zarif olduğu kadar kullanışlıdır. Yeni, tamamen çentiksiz ve elektrikle ayarlanabilir hava çıkışları merkezi konsola monte edilir. Bir düğmenin basılmasıyla birkaç önceden yapılandırılmış ve kişiselleştirilmiş iklim kontrol modu arasında geçiş yapmak mümkündür. Ayrıca, merkezi konsoldaki saklama bölmesi daha öncekinden daha fazla alan sunar.

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: