Scuderia AlphaTauri F1 Takımı 2023 Belçika GP

Yuki Tsunoda (AT04-04, Araç 22)

Yarış: 10. Sıra

“Takım bugün harika bir iş çıkardı; araba uçuyordu ve yaz tatiline girmeden önce puan almak beni mutlu etti. Tüm ekibe, mekaniklere, Bicester ve Faenza’daki çalışanlara ve pistteki mühendislere büyük bir teşekkür ederim. Uzun zamandır puan alamıyordum ve son birkaç yarışta zorluk yaşıyordum, bu yüzden şimdi çok mutluyum. Birkaç aracın önümüzde yarış dışı kalması konusunda biraz şanslıydık, ama yarış sırasında gerçekten rahattım. Araba doğal olarak ileriye gitti ve sadece lastiklerimi yönetiyordum. Bir noktada biraz yağmur yağdı, ama şanslı bir şekilde hızlıca durdu ve temponu koruyabildim, sürekli bir şekilde sürdüm. Dün korkunç bir gün geçirdikten sonra, bu duyguyu yaz tatiline taşımak istemedim, bu yüzden arabanın performansını çıkarabildiğim ve maksimize edebildiğim için mutluyum. Takıma geri verebileceğimi hissediyorum, onlardan özür dilerim ve tatile girerken biraz pozitif enerji veririm. Şimdi, mümkün olduğu kadar dinlenecek ve sezonun ikinci yarısına hazırlanacağım.”

SPA, BELGIUM – JULY 30: Daniel Ricciardo of Australia driving the (3) Scuderia AlphaTauri AT04 on track during the F1 Grand Prix of Belgium at Circuit de Spa-Francorchamps on July 30, 2023 in Spa, Belgium. (Photo by Peter Fox/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202307300455 // Usage for editorial use only //

Daniel Ricciardo (AT04-03, Araç 3)

Yarış: 16. Sıra

“Dürüst olmak gerekirse, trafikte zordu. Belki daha açık havada geçen bir yarış daha iyi olabilirdi, ama genel olarak bugün çok iyi bir hızımız olduğuna ikna olmadım. Lastiklerin zirvesini hiç elde edemediğimizi ve ikinci sektörde yeterince tutunamadığımızı hissettim. Yarışın ilerleyen bölümlerinde açık havadayken daha rekabetçi olduğumuzu hissettim, ancak trafikte kesinlikle zordu. Gerçek şu ki, bu aracı bu pistteki ilk kuru turumdu ve bu aracı henüz çok iyi tanımıyorum, bu yüzden hala eksiklikler olduğunu hissettim, ama çözeceğiz. Birçok kişi şimdi iyi hak etmiş bir tatil için sabırsızlanıyor, ancak benim için durum biraz farklı, çünkü benim için tatil, arka planda çalışmaya devam etmek için iyi bir şans. Birkaç gün izinden sonra, spor salonunda zaman geçireceğim ve yarış formumu daha da iyileştirebilmek için antrenman yapacağım.”

Jody Egginton (Teknik Direktör)

“Son yarışın ardından adımızı ileriye taşıdığımızı düşünüyoruz ve genel olarak daha rekabetçi olduk ve burada puan almak herkesin sıkı çalışmasının ve kararlılığının iyi bir ödülüdür. Yuki güçlü bir yarış yaptı, her lastik setini iyi kullandı ve aracını ilk 10’da tutmayı başardı. Neredeyse tüm yarış boyunca puan mücadelesi haklıydı, bu yüzden memnun olmalı. Daniel için daha zor oldu, çünkü yarışın büyük bir kısmını trafikte geçirdi. Onu serbest havaya sokamadık ve Macaristan’da etkili bir şekilde yaptığı gibi güçlü bir dizi tur yapamadık. Ancak dünkü Sprint yarışında gösterdiği güçlü performans, ilerleme kaydettiğimizi gösteriyor. Aracı istediğimiz seviyeye getirmek için hala çalışmamız gerekiyor, ancak yeni güncellemeler geliyor ve Faenza, Bicester ve pist ekibindeki herkes aracı geliştirmek ve rekabetimizi artırmak için sıkı çalışıyor.”

Ali Burçin Titizel

Eğitimini hayatına yansıtmayan; Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Uzmanı. Otomobilist, Fotoğrafçı, Blogger, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitmeni

Bunları da sevebilirsiniz

%d